RANKING SCHRONISK - Mountain Travel Bike

 SAM_6938

Schroniska i hostele turystyczne są dla mnie esencją podróżowania. Nigdy nie wiadomo na co trafisz. Miękkie łóżeczko i czysta pościel czy twarda prycza i brak ciepłej wody… Pyszne domowe jedzenie i niezapomniany klimat a może zupa w proszku i obskurne wnętrze… Zasłużony wypoczynek i nowe znajomości czy nieprzespana noc i opryskliwa obsługa…. To właśnie cała przyjemność z podróżowania! Wielka niewiadoma!

Na tej stronie znajdziecie mój subiektywny ranking schronisk górskich, szkolnych, hosteli, noclegowni, chatek, pól biwakowych i innych przybytków, w których przyszło mi nocować podczas wypadów. Każde z miejsc oceniane jest ze względu na kilka istotnych dla podróżującego elementów:

JEDZENIE: Wiadomo… o pustym żołądku (i suchym pysku) ciężko gonić horyzont. Dobre jedzenie to podstawa. Koniec i kropka.

INFRASTRUKTURA: Tu też nie ma co dorabiać ideologii. Trzeba mieć  gdzie się wyspać, gdzie umyć, podładować baterie do aparatu, kupić mapę… Ocena dotyczy właśnie tych elementów.

OBSŁUGA: Ludzie są różni. Jednych lubimy od razu, innych z czasem, a o tych trzecich chcemy jak najszybciej zapomnieć. Tak czy inaczej, wszystkim należy się właściwa ocena. Moja ocena.

KLIMAT: Tego nie da się opisać słowami. To trzeba poczuć. Albo ewentualnie odradzić próby podjęcia własnych wysiłków do zmierzenia się z lokalnym kolorytem. Gwiazdki idą za coś czego nie da się przeżyć inaczej, niż na własnej skórze.

SZLAKI: Czasami miejsce jest idealne pod względem jadła, urzeka górskim klimatem i luksusowymi warunkami, ale jego położenie sprawia, że rozrywek wystarczy na jeden wieczór. W końcu ile można bratać się przy kubku herbaty… Infrastruktura turystyczna wokół obiektu i jego położenie również wpływają na całokształt. Nota jest wystawiana właśnie za te elementy.

Każdy z czynników może przyjąć wartość od 1 do 10. Całość to średnia  wszystkich elementów.

 

 

 

 

 

 

Be first to comment